Hukuki Danışmanlık

Hukuki danışmanlık hukuksal anlamda yeterli bilgi sahibi olmayan kişiler için yürütülen faaliyetlerdir. Öyle ki hukuki danışmanlık sayesinde kişiler kendi hak ve özgürlüklerini öğrenebilirler, kendilerine ait olanları alabilirler. Hukuk mirastan velayete, meslekten hastalığa kadar hayatımızın her noktasında haklarımızı koruyan bir yapılanmadır. Ancak ayrıntılı ve kapsamlı olan hukuksal verilerin tamamını bilmek mümkün değildir. Hatta hukukun engin kapsamı nedeni ile avukatlar da kendi aralarında farklı kollara ayrılmaktadır.

Hukuki anlamda danışmanlık hizmeti sunan Farah Hukuk olarak bizler, davaların müvekkillerimizin lehine sonuçlanması için çabalamaktayız. Hukuki anlamda müvekkillerimizin ya da danışanlarımızın aklına takılan tüm soruların yanıtını buluyoruz. Bu sayede hukuksal anlamda kat edilen yol, her daim lehimize işliyor. Ayrıca müvekkillerimiz için gerekli olan hukuksal önlemleri de alıyoruz. Yalnızca avukatlık değil, danışmanlık hizmetlerimizde de danışanlarımızın hak ve özgürlüklerini onlara aktarıyoruz.

Hukuksal Danışmanlık Sözleşmelerin Hazırlanması

Özellikle miras, velayet ve iş hukuku kapsamında yürütülen davalarda sözleşmeler sıkça söz konusu olur. Eğer tafralardan biri ya da her ikisi de tüzel kişilik ise sözleşmelerin kapsamı çok daha derin ve ayrıntılı olacaktır. Hukukun temelinde yaran farsça kelimeler dahi, sözleşme sırasında kişiye aktarılmalıdır.  Aksi halde kabul edilen her beyan için yükümlülük altına girişmiş olunur.

Bizler Farah Hukuk olarak yıllardır verdiğimiz hukuksal danışmanlık hizmetlerine her yıl bir yenisini daha ekliyoruz. İşbu sözleşmelerin ve gerekli belgelerin hazırlanması için hem müvekkil, hem de danışanlarımıza destek oluyoruz.  Hukuksal metinler ile hazırlanan bu sözleşmeler doğrultusunda dava süreçleri daha sağlıklı ilerliyor. Yine kentsel dönüşümün beraberinde getirdiği yapılanma sözleşmeleri de bu süreçte avukatlarımızın aracılığı ile hazırlanan belgeler arasında yer alıyor.

Yasal Hukuki Danışmanlık Değişikliği Güncellemeleri

Her yıl söz konusu olabilen yasa güncellemeleri kişi ya da kurumların haklarını da değiştirebiliyor. Dolayısıyla eski bir kanuna göre hazırlanmış belge ve sözleşmelerin, hukuk sürecinde bir etkinliği kalmıyor. Hızlı ve etkili sonuçlar yakalamayı seven avukatlık ekibimiz, tüm ceza kanunlarının en son değişikliklerini de göz önüne alarak güncel belgeler hazırlanmasında önemli bir rol oynuyor.

Hazırlanacak olan belge ve sözleşmelerin ileriye dönük, değişkenlik gösterebilecek durumların göz önünde bulundurması gerekmektedir. Dolayısıyla etkin bir hukuki düzen için deneyim sahibi avukatlardan destek almak son derece önemlidir. Bizler Farah Hukuk olarak her zaman danışan ve müvekkillerimiz için son gelişmelerden haberdar oluyoruz. Hukuksal anlamda danışmanlık hizmetleri veren en etkili ve hızlı kurumlardan biriyiz.