Ceza Avukatı

Ceza avukatı herhangi bir nedenden ötürü davaya taraf olan ve ceza almayı öngörülen kişilerin davalarına bakar. Herkes hayatının bir noktasında herhangi bir davada taraf olabilir ve ceza alabilir. Ancak ceza davaları, kişinin özgürlüklerini kısıtlayacağı için oldukça önem arz eder. Bu kişilerin sahip oldukları haklar iyi değerlendirilmesi ve savunulmalıdır.

Farah Hukuk olarak ceza davaları anlamında oldukça iyi işler çıkarmış bir büroyuz. Profesyonel anlamda hukuki destek ve savunma sunan bizler, davaların müvekkillerimiz adına sonuçlandırılması için, Türk Ceza Kanunu’nun her detayını kullanıyoruz.

Ceza Davalarında Profesyonel Savunma

Hukuki anlamda yaşanan dava süreçlerinde, tarafların hangisinin haklı olduğu her zaman net bir şekilde tespit edilemez. Dolayısıyla kişinin kendi hakları doğrultusunda dava yoluna çıkıldığı vakit, haklı çıkmanın daha doğru olduğu görülür. Dolayısıyla bu süreçte profesyonel bir avukat ile iş yapmanın faydası büyüktür. Kişi kendi hak ve özgürlüklerinden olmamak adına haklı çıkmalıdır.

Ceza davaları için çalışan avukatlarımızın deneyim ve bilgi birikimi, oldukça fazladır. Müvekkil ne ile suçlanıyor olursa olsun, haklarını savunacak olan avukatımız, yasalar çerçevesinde müvekkilin serbest kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca dava vekilliği ve danışmanlık hizmetleri de sunan büromuzda, ticaret ceza davalarına ilişkin bilgi de alabilirsiniz.

Kapsamlı Hizmetlerimiz İle Yanınızdayız

Ceza davasına konu olan kişi her zaman gerçek olmayabilir. Tüzel ve tacir kişiler de en sık ceza davaları ile gündeme gelmektedir. Tüm bu kapsamda vermiş olduğumuz hizmetler şöyledir,

  • Askeri Ceza Davaları,
  • Asliye Ceza Davaları,
  • Ağır Ceza Davaları,
  • Sulh Ceza Davaları,
  • İcra Ceza Davaları,
  • Tacirin Cezai Sorumluluk Hallerinin Denetlenmesi,
  • Acil Hukuki Yardım Hal ve Durumların Temsil ve Anında Müdahale,
  • Fiil ve Hareketlerin Cezai Bakımdan İncelenmesi ve Çözümü,
  • Çek Şikâyetinden Dolayı İşlemler ve Alacaklılarla Müzakere,
  • Soruşturma Aşamasında Hazır Bulunma,

Tüm bu hizmetlerin yanında, ağır cezaların sebep olabileceği davalara ilişkin deneyim sahibiyiz.  Özellikle de hak kaybına uğramadan çıkılmak istenen davaların ceza avukatları tarafından yürütülmesi son derece önemli. Aksi halde kişinin hak ve özgürlüklerine derin müdahaleler olabilmektedir. Bu durum en çok da suçsuz yere yargılanan kişilerin, uzun yıllar hapis cezasına çarptırılmasına neden olmaktadır. Siyasi hakların engellenmesi ve seyahat kısıtının getirilmesi de yine ceza davalarının hak kısıtlayıcı sonuçlarından birkaçıdır. Bu nedenle ceza davalarına avukat sağlayan bizler, her zaman müvekkilimizin haklı çıkması adına çalışır ve bu konudaki deneyimlerimizi sunmaktan çekinmeyiz.